Şarap Rafı Nasıl Seçilir?
27 Nis, 2020
saraprafi.com Editörü

Şarap rafı seçimini oldukça ciddiye alın. Eğer gerçekten bir şarap severseniz, bunun ne kadar önemli olduğunu iyi bilirsiniz. Saraprafi.com uzmanlarının sizler için hazırladığı bu küçük rehber, şarap rafı seçimindeki püf noktaları size gösterecek.

O zaman hazırsanız başlayalım!

Ne Kadar Şarap Depolamak İstiyorsunuz?

Çoğu şarap meraklısı kavlarında ya da dolaplarında istedikleri sayıda sihirli şişeye sahiptir. Bu sayı birkaç yüz şişeden binlerce şişeye kadar değişebilir. Genel olarak depolamayı düşündüğünüz şarap sayısı kadar bir hesaplama yapmanız daha iyi olacaktır. Depolayacağınız sayıya göre bir şarap depolama çözümüne başvurmalısınız. Ayrıca, şarap severler bir şarap depolama çözümüne sahip olduktan sonra genellikle daha fazla şarap satın alırlar. Bu nedenle depolama yönteminizi buna göre seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Süre Çok Önemlidir

Eğer depolama çözümü için şarap rafı tercih edecekseniz, 6 ay içinde kısa vadede içilecek olan şarap depolaması için iyi bir seçenektir. Daha uzun süreli şarap içiminden yana bir tavırdaysanız iklim kontrollü bir ortama ihtiyacınız var (yani yaklaşık 14 °C ve % 65-75 nem). Bu durumda, evinizin ayrı bir bölümünde şarap depolama, bir şarap mahzeni, şarap dolabı ya da şarap kavı düşünmelisiniz.

Yaşam Alanınızda Akıllıca Bir Depolama Yöntemi

Bir şarap koleksiyonu nispeten gençse ve düzinelerce satın alınmışsa, Bottle Block™ veya Modüler Ahşap Şarap Rafı şeklinde bir miktar toplu depolama modeli düşünebilirsiniz. Hem yaşam alanınıza farklı bir dekorasyon ögesi kazandırmış olur hem de bir şarap sever olarak sürekli elinizin altında bulunacak bu yöntem sayesinde sevdiğiniz şarapları istediğiniz gibi depolayabilirsiniz.

Ahşap İyi Bir Seçim

Birçok şarap üreticisi şaraplarını ahşap sandıklarda satarlar. Ahşap, şarap için en iyi depolama ve taşıma yöntemlerinin başında gelmektedir. Çok eski zamanlarda şarap üretimi ve depolama için sadece ahşap kullanıldığını biliyor muydunuz? Modüler Ahşap Şarap Rafı ve Bottle Block™, seçminiz için iyi bir seçim olacaktır.

Saraprafi.com olarak şarap depolama yöntemleri arasında harika bir yere sahip olan bu şarap depolama yöntemini ve neden seçmelisiniz sorularını irdeledik. Şaraplar hakkında daha fazla yazı, rehber, öneri ve tavsiyeler için Şarap Rafı Blog sayfasını takip etmeyi unutmayın! >

Diğer Yazılar

0 Yorum

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir